Grace tedy nastoupila na loď Constitucion a odplouvala vstříct další etapě svého života. Plavba probíhala (dá se říct) klidně, i když všude přítomní novináři Grace ztěžovali cestu...

Grace s rodinou na lodi
Do Monaka připlula s velikou slávou. Kníže Rainier ji uvítal potřesením rukou a pozdravem (potom nastoupili do Rainierova veterána a jeli do paláce) a Aristoteles Onassis bílými holubicemi a záplavou květin.

Rainier vítá Grace, která drží svého psíka Olivera, kterého dostala od Caryho Granta.


Grace při svatebním obřadu-civilním. Den před církevní svatbou.
19. dubna 1956 se konala svatba knížete Rainiera III. Monackého a Grace Patricie Kelly.
Grace se oficiálně stala ženou s nejdelším jménem na světě, ale oslovovala se prostě "Její Nejjasnější Výsost" čili Grace de Monaco.
Podpis Grace.

Ovšem svatba nebyla tak úžasná, jak se zdá. Grace totiž dlužila MGM ještě jeden film, ale studio nechtělo žalovat budoucí kněžnu. Proto se ujednalo, že MGM bude mít výhradní právo svatbu přenášet do televizí a potom ze snímků udělat dokument. Sami novomanželé na svatbu vzpomínali jako něco na něco hrozného. "Všude bylo slyšet vrčení kamer a šum. Žádné soukromí, všude byly kamery a spousta lidí." Zvláště pro Rainiera to mohla být hrozná zkušenost.

Grace se v paláci zabydlovala těžko. Byl neútulný a veliký, posmutnělý a navíc-byli v něm lidé, kteří ji zrovna nevítali. "Grace mi psala dopisy a často si stěžovala, že jsou všichni proti ní. Žila jsem v domění, že je to krásné, ale ona byla jako pták ve zlaté kleci. Nebyla to žádná pohádka." Vzpomínala její kamarádka(jméno jsem bohužel nezjistila).

"Měla jsem velké štěstí, že jsem byla herečka." Řekla později Grace své kamarádce. Ano, usmívat se do kamer a fotoaparátů, být veselá, i když se vám chce brečet. V tom měla Grace disciplínu jak z herectví, tak z rodiny.
Grace s kabelkou Kelly, která byla pojmenována na její počest při svatbě s knížetem. Kabelka byla od Hermés, a byla (a je) znakem kvality a "vysoké společnosti"
Přesto se brzo stala velmi oblíbenou. Založila festival filmu v Monaku, pomohla zlepšit finanční schopnosti Monaka a pomáhala dětem.
Sami manželé se dětí nemohli dočkat. A tak se 23. ledna 1957 narodila princezna Caroline. Manželé z ní byli nadšení a toužili ji rozmazlovat, ovšem také si daly zásady. Chtěli děti vychovávat jako "normální" děti, a proto jei posílali do běžných(vznešených) škol. Za rok se narodil prince Albert(14.března 1958) a pár let poté i princezna Stephanie(1. února 1965). Potom ještě jednou měla mít dítě, ale potratila. Grace už nikdy dítě nemohla mít. A tak se alespoň věnovala dobročinným a charitativním akcím. Kupříkladu jako první upozorňovala na násilí páchané na dětech.


Grace s dětmi(pravděbodobně charita)

Knížecí pár na plese

Grace ale po čase zjistila, že kníže ji sice miluje, ale věnuje se spíše svým povinnostem a radovánkám, než jí.
Najednou se Grace zbortil celý svět. Sama po čase prohlásila:"První roky mého soužití v paláci byly hektické, skoro nic si nepamatuji. Byly to strašné časy."

Většina lidí na Grace vzpomínala jen v dobrém, její synovec řekl, že "byla jediným dobrým člověkem v rodině.". Grace našla zálibu v květinách a výtvarném umění,
když spojila tyto dvě záliby dohromady, vznikla úžasná díla lisovaných květin. O flóře vydala i knížku a pořádala i několik výstav svých děl.
Grace také ráda pečovala o zvířata a zahradu na rodinné farmě Roc Agel, kterou jí Rainier koupil.

Bohužel pro Grace, neměla tato idyla dlouhé trvání, protože roku 1960 jí zemřel otec. Grace, ta která svého otce tak milovala a on jí to nikdy nedal najevo, se naprosto zhroutila.
Stěží dorazila na otcůb pohřeb. Ten přenášela i televize, nejen kvůli tomu, že tam je Grace de Monaco, ale i kvůli tomu, že Jack Kelly byl čestným občanem Filadelfie.

Po této tragedii přišla roku 1968 další: Po atentátu zahynul prezident Spojených států John Kennedy. Pro Grace to měla velmi nepříjemnou dohru, když osudný den byla na pouti a nechala se vyfotit s brokovnicí.

Jackie Kennedy a Grace de Monaco

Všechna média si dala tyto dvě souvislosti dohromady a uvěřejnili např. články, kde byla fotka Grace s puškou a fotka mrtvého prezidenta. Horší ale bylo, že s čerstvou vdovou, Jackie Kennedy, Grace neměla moc přátelský vztah, hlavně kvůli tomu, že v dřívějších dobách (asi koncem 40. let) s Johnem randila. I média si vždy všímala jistého ovduší kolem kněžny a prezidentovou ženou(pak už vdovou) a s oblibou uvěřejňovala články v novinách typu: "Dusno na koncertě-Kněžna chladná jako led, Jackie sálá jako oheň.

Ať tak či tak, Grace teď potřebovala klid. Bohužel jí ho nepřinášely ani vlastní děti-Stephanie se chtěla stát návrhářkou. Grace jí tedy domluvila zkoušky ve slavné francouzské škole návrhářství. Všichni se divili, že se tam nezřízená a velmi "nemódní" Stephanie dostala, ale Grace byla ráda, že si dá aspoň pokoj od všech oslav a hrátek, které její nejmladší dcera vyváděla.
Caroline si mezitím našla svého vyvoleného, Philipa Junota. Rodiče princezny ho neměli moc rádi, hlavně proto, že se neživil pořádnou prací a býl známý jako playboy. Manželé se stali roku 1978. Za dva roky byl sňatek anulován.
Princ Albert dělal kněžně radost-výborně prospíval a byl znám spíše jako milý a tichý společník.


Grace a Caroline

Manželství s Rainierem se dostávalo do celkem poklidné roviny, Grace si tedy užívala krásné chvíle na Roc Agel. Jedinou věcí, co ji trápilo, byla její nadváha.
Odjakživa byla zvyklá na to, že byla štíhlá "jako proutek" a najednou se musela hlídat co a kdy jí. Navíc procházela menopauzou, měla kolísavé nálady a ztrácela víru v sebe sama. Občas se cítila velmi vyčerpaná.


Roku 1982, 13. září, jela Grace dolů do Monaka z Roc Agel(statek byl nahoře, nad Monakem) spolu se Stephanií. Řidič auta byl nepřítomen a tak Grace musela řídit sama. Přestože řízení neměla v oblibě, nasedla spolu s dcerou a jela dolů.
Najednou se auto smýklo a vyjelo ze silnice. Stephanie přežila, kněžna nikoliv.

Důvodů proč a jak se vyrojilo několik, ale dodnes není znám. Nejpravděpodobnější je, že Grace dostala v autě mrtvičku a protože jela zrovna zatáčkou, neovládla řízení.

Kněžna Grace de Monaco zemřela a celý svět truchlil. Nejvíce však její děti a manžel. Lidé přišli o kněžnu, bývalou hollywoodskou herečku, krásku a módní ikonu. A hlavně o další dobré srdce.

grace-kelly(zavináč)seznam.cz