Zleva doprava:Grace,John "Kell", Peggy, nahoře Lizanne.
Grace Kelly se narodila jako bohatá dcerka milionáře Johna Kellyho. Přesněji se narodila 12. listopadu 1929, Philadelphia, Pensylvánie, kde měl její otec firmu "Kelly for Brickwood". Její otec byl americký veslař John Brendan „Jack“ Kelly, trojnásobný olympijský vítěz. Matkou byla Margaret Katherine Majer, která vystudovala tělesnou výchovu a stala se první ženskou vedoucí katedry tělesné výchovy na univerzitě v Pensylvánii.

Grace měla jméno po sestře svého otce, která zemřela jako velmi mladá. Grace měla celkem tři sourozence: starší sestru Margaret Katherine(Peggy), staršího bratra Johna Brendana Jr(Kell). a mladší sestru Elizabeth Anne(Lizanne). Její strýc George Kelly byl herec, režisér a scénárista.

Matka byla americká Němka a otec americký Ir. O Grace se tvrdilo, že je to také americká dívka s irskými kořeny, přestože to nebyla to pravda. Ale byla 50. léta, pár let po válce, takže se nesmělo připustit, že někdo napíše(či jinak informuje veřejnost), že je rovným dílem Němkou a Irkou.

Jak se vůbec dostala k herectví? Už během studia na Ravenhillově Akademii, prestižní katolické škole pro dívky, se společně s matkou a sestrami věnovala modelingu na místních společenských akcích. V roce 1942 hrála první hlavní roli v představení "Don’t feed the Animals". Promovala roku 1947 na Stevensově škole, mimo jiné bylo v její ročence napsáno, že má ráda herečku Ingrid Bergmann a pod tím byla připojeno Stevensovo proroctví: „Slečna Grace P. Kelly – slavná hvězda pódia i obrazovky“.

Grace se chtěla osamostatnit a dostat se na vysněnou hereckou akademii. Avšak rodiče si to nepřáli a poslali ji na jinou, prestižnější a "více snobskou a pro zbohatlíky vhodnější" školu. Roku 1947 jí bylo zamítnuto studium na Bennington College, kvůli špatným výsledkům z matematiky.

Grace byla volná.

grace-kelly(zavináč)seznam.cz